Díl 3.

23. dubna 2016 v 19:39

Woohooowoow! Máme tu po nekonečně dlouhé pauze další EJ a doufám, že se vám bude líbit.


Jen, co Elizabeth všechny málem umačkala a omylem poprášila prachem ze svých nadšeně mávajících křídel, Přistoupil k nim další obyvatel Snozemě.
Byl to vyhublý stařík s vrásčitou tváří plnou všemožných teček a znaků, zalahelý do bílého plátna upevněného okolo sebe omotaným kořenem. Na hlavě měl několik palmových listů, které spíše nad hlavou jen vlály.
Vypadalo to lehce komicky, až do chvíle, něž promluvil.
Jeho hlas byl až nepřirozeně hluboký a šel z něj respekt, i když byl on sám v hloubi duše radostí bez sebe.

Byl to Taragene. Hlavní strážce a osvícenec. Dokonale ovládal všechny schopnosti od mluvení se stromy po ovládání myslí, které ale měl zapovězeno používat proti nevinným a mírumilovným stvořením.
Mluvil o Garouovi a temné části Snozemě, pak také o sedmi strážcích údolí, o proroctví a v neposlední řadě o kamenu nešikovného cestovatele, který je sem přivedl.

"Každý z vás bude přidělen jednomu strážci, který bude míti za úkol naučit vás ovládat vaší schopnost ještě dokonaleji, než bude umět on sám." mluvil Taragene pomalu a s ladností přešel jeden ze stromových mostů vysoko nad korunami stromů lesa, ze kterého s Braulenem přišli.
Kmen byl sice zdravý a pokrytý několika desítkami větviček, které rostly okolo něj, co by v nejhorším případě mohly posloužit jako úchytka, pokud by někdo začal padat dolů, ale opravdu tu stačil jen jeden neopatrný pohyb a čekal by vás let několik desítek metrů do modrých korun, nebo do řeky plné kamenů. Sice oblých, ale kamenů.
Starý strážce a Elizabeth už byli dávno na druhé straně živého mostu a sledovali ty, kteří měli tuto zem zbavit zla, jak balancují na vlhké kůře.

Přiletěla k nim osoba s křídly místo rukou a několika brky na hlavě.
Raynell, další strážkyně, tentokrát vzduchu a hor za údolím.
Přistála vedle Taragena a něco s ním začala řešit. Občas se prosebně ohlédla po Elizabeth, nebo odvrátila starostlivý pohled k vyprahlé pustině v nedohledné dáli, kde řeka stékala do velké propadliny v zemi.
Podle výrazu a mávání křídly to muselo být něco velmi závažného, nebo alespoň důležitého.
Než ale byl kdokoliv z těch sedmi mohl slyšet, máchla křdly a odlétla kamsi vzhůru proti jasně svítícímu slunci.

"Kdo to byl a co vám říkal?" zeptala se opatrně Susan na Raynel
"Je to strážkyně vzduchu. Stará se o spoustu věcí a prosila nás o pomoc v pustině." odpověděla ji Elizabeth svým křehkým hlasem a pokynula dlaní po směru řeky..
"Pustině?" zaostřil Nathan zrak do míst, kam Elizabeth ukazovala.
"Ano, pustina. Kdysi, když jsem sem přišla to místo bylo plné rostlin a zvířat, ale pak se díky Garouovi propadla zem přímo pod řekou, která byla pro tu oblast jediným zrojem životodárné vody a vše tam začalo vysychat, rostliny vadnout, zvěř umírat a teď tam jsou pouze hadi, pavoukovci a štíři, co jsou schopní vyžít i s těmi zbytky vody, co tam zůstaly.
"Ale... tady jedna možská příšera vyrábí mraky, nemůžete je prostě poslat nad pustiny?" namítnul Neil"Není to tak lehké. I další oblasti potřebují vodu, navíc, v pustiách je takové horko, že než by kapky dopadly na zem, vypařily by se zpět."
"Aha..." vydechla Georgie, které už při představě, že by musela žít bez vody, běhal mráz po zádech.

Taragene se rozhodl pokračovat v cestě na jedno z nejposvátnějších míst celé Snozemě. ...

Šli dlouho. Nejdříve lesem, pak bažinou, přes skály, a nakonec došli před velkou temnou jeskyni, co vedla kamsi dolů do podzemí.
Taragene vzal ze záhybu svého hábitu malou květinu, co měla kořeny v hrstce hlíny vstoupil. Na stropě viseli hlavou dolů netopýři, co si cosi mezi sebou štěbetali a pískali, po zdech lezly světélkující housenky a všelijaké potvůrky a pokud si někdo nedal pozor, zakopl o stalagnit, nebo vrazil do balvanů válejících se po zemi.
Květina sice vydávala příjemné zlatavé světélko, ale na tak velkou jeskyni to bylo přeci jen trochu málo.
Obzvášť, když se dostali do míst, jehož obyvatelé sluneční světlo nikdy neviděli.
"Jak se zdejší tvorové orientují ve tmě? Na způsob echolokace, nebo mají speciální hmatové fousky, nebo oči?" zeptal se Nathan Taragena, který, zřejmně nechápající ani jedno slovo, co právě vypustil z úst, se jen usmál a zavtěl hlavou.
"Tihle tvorečci mají jiný pohled na svět, mladíku." řekl a stoupl si do středu dutiny, něco jako síně celé spletité jeskyně.
"Vy lidé si při posvícení na ně myslíte, že jsou zcela slepí, nebo oči nepotřebují, že?" zasmál se a vzal do ruky jednoho nohatého bíle zářícího pavouka, kterého položil Nathanovi na předloktí.
"Ale nesmíme zapomenout na obrácený strom!"
"Obrácený... strom?" zopakovala nehápavě Jenny a sledovala toho staříka, jak se chytil kořenu, co prorůstal až sem.
"Ano. Někdy, když se zdá, že je vše ve tmě, vše ztracené, vše pryč, na popel... musíme se na to podívat ze druhé strany, jak to vidí jiní, než my!"
"To jako že tma je vlastně světlo, když jsme se ztratili, jsme v cíli a když nemáme nic, máme všechno?" zamyslel se Neil, kterému ´jeho věty přišly jako šílenost.
"Ano! Přesně tak! To je obrácený strom!" přikývl Taragene, postavil se pod kořeny a vzal květinu do obou rukou.
"Tam, kde je kořen... je ve skutečnosti květ..." zašeptal a opatrně zakryl květinu druhou dlaní.

Na pár okamžiků byla tma, kterou pročesávala jen světélka tvorečků při stěnách.
Po nějaké chvilce se v prasklinách ve skále objvily první paprsky nafialovělého světla a nakonec i mohutné zdřevnatělé kořeny přidaly světlo v podobě malých kvítků, totožných s tím, který Taragene svíral v dlani.

Vše se otočilo vzhůru nohama a podlaha, která byla ještě před malou chviličkou strop, byla plna lesklých kamínků.
Taragene začal šplhat po kořenech/větvích, které vedly kamsi nahoru a zároveň houběj a naznačil, ať jdou i ostatní za ním.
... ... ...

Merainus si mezitím v hlubokých tůních hleděl svého a kontroloval, zda je vše v pořádku.
Když proplouva jednou částí plnou kamenných sloupů a vysokých chaluh, všiml si něčeho rychlého, co se mihlo o několik metrů dále. Byl si téměř jistý, že viděl záblest oranžových šupin.
Ryba to být nemohla, ty do takových hloubek neplavou, vodní tvorové také ne, proč by se schovávali před někým, kdo je tu chrání před démony a dalšími zlými stvořeními.
Věděl jen o jednom jediném tvorovi, který se dokáže tak rychle schovat a mezi blanami svých ploutvovitým paží si pro jistotu připravilbublinu horké vodní páry a prudce se otočil.
Jeho dlouhá blanitá ploutev mu sice na pár vteřin překryla výhled, ale i tak se bublinou, co se čí dál tím více zvětšovala, trefil do černého.
A to do ploutve stvoření jemu celkem podobnému.
Tvar i délka těla byla stejná, jen ploutve toho druhého nebyly tak volně vlající, ale vyztuřené ostrými kostmi a jeho, nebo její oči byly černé jako uhel s úzkou rudou čočkou.

Tvor se snažil vyprostit svoji ocasní ploutev z bubliny, ale marně. Kam se hnula ploutev, tam i bublina a odplavat někam bylo téměř nemožné.
Když se mu zdálo, že přeci jen by se ten tvor mohl dostat z bubliny ven, jednoduše nechal vodu kolem něj/ní zmrazit a to rovnou ve sloupu ode dna ke skále, co tu tvořila jakýsi strop, aby se to nemělo šanci vyprostit.
"Hmm, další vodní démon...dlouho jsme tu tobě podobné neměli... jak se vede u Garoua?" obeplul ji Merainus a výsměšně pohodil svou hřbetní ploutví a i když předem věděl, že tahle démonka stejně mluvit nebude, zahrnul ji hromadou otázek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bea(st) Bea(st) | 23. dubna 2016 v 21:40 | Reagovat

Juuuuuj! OwO

2 StringlessPuppet StringlessPuppet | E-mail | Web | 24. dubna 2016 v 18:07 | Reagovat

[1]: jeeej!

3 Ami Ami | E-mail | Web | 25. dubna 2016 v 18:29 | Reagovat

Wooohoooo, Elizabeth! :3
To bolo awesome! Ako vždy! :3

4 Mangle1987 Mangle1987 | 27. dubna 2016 v 21:00 | Reagovat

Kdybych mohla: Uděluju ti pohár za skvělé příběhy a creepypasty. :-)  Jen je škoda,že to nejde :-(  Ale stejně máš pěknej blog. ;-)

5 Mangle1987 Mangle1987 | 27. dubna 2016 v 21:03 | Reagovat

A jsi skvělá i bez poháru. Ale.............podle mě by jsis ho zasloužila všichni Jackie,Bea(st),Stiak....no to bychom tady byly do zítra. XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama