Under your bed 3

9. října 2016 v 11:50 |  Under your bed
Helou! Back again! A už mám jen čtyři nehty z deseti. Ty svině se mi zlomily zrovna teď... nemám je ráda...


Pod okem napůl porcelánového pružinkovéko klauna se po přiblížení se k naježenému Girsellnovi objevila malá prasklina, každým krokem se zvětšující, až zmizela kdesi pod zašedlou krajkovou mašlí na jejím krku. I Girselln sám se najednou začal podivně svíjet a srstí nektytá kůže na sobě ukázala několik modřin a praskajících puchýřků. Vyděšená Klárka i přes to, že věděla, že za žádnou cenu nesmí křičet, ani volat své rodiče, neměla daleko k sáhnutí po klice a útěku na místo, kam před příšerami a zlými sny utíkají ostatní děti; na světlo, které svítilo na chodbě.

"Co ty tady vůbec chceš! Své dítě máš, tak nevidím důvod, proč by ses měla montovat zrovna ke mě! Já žádnou pomoc nepotřebuju! Raději vypadni, nebo se zavři do té své krabice! A vůbec, dej mi už pokpj!" Zachrčel na ni a jediným krokem přeskočil na lustr visící uprostřed Klárčina pokoje. Šáša se zasmála a odrazila se na svých nohách, čímž se k němu dostala ještě blíž, dost blízko na to, aby se oboum pod očima udělaly krvavé podlitiny, ať už pravé, nebo jen nakreslené. Klaun se zavěsil za okraj stínítka a vyhoupl se nahoru.
"Já?!" Ušklíbla se nad pramínkem krve stékajícím po soupeřově hlavě. "Já se nesnažím nikam natlačit, i když ta tvá malinká by si zasloužila pořádnou příšeru, jako například mě..."

Šáša. Maňáskový klaun z krabice, co si myslel, že donucení několika dětí brečet a omdlít z udělá toho nejlepšího děsiče světa. Také hrozný práskač všech sebemenších prohřešků a potvůrka, která, jak se zdá, nemá nic lepšího na práci, než dělat ostatním příšerám ze života peklo. Už se ani neví kdy se její pružiny poprvé setkaly s Girsellnovými drápy, ani proč se rozhodla zrovna pro něj, ale od té doby se ho snaží namáčet do čím dál tím větších problémů, a jak je vidět, docela se ji to i daří.

"Jo, hadrového panáčka, kterému padá hlava z krku..." zasmál se Girselln a seskočil zpět na postel "Jsem zvědavý, kdo by se tě mohl bát!" Usadil se zpět do své kočičí pozice a rozcuchal jednoho z Klárčiných plyšáků.
"Divil by ses, v kolika dětských očičkách vzplane strach, když jejich milovaná, náhodou nalezená hračka najednou skáká kolem obalená v krvi domácího mazlíčka..." pod Šášou začala blikat světla, jak houpala sem a tam s lampou, jako s houpačkou. "Nebo když se s jejich mazlíčkem 'něco oškliveho stane'..." řekla a podívala se na roh Klárčina pokoje, kde stále ležel starý pelíšek a miska na kočičí granule. "Prý nešťastná náhoda... když se ten maličký hnal za malým zelenočerveným balónkem přes silnici..." v tu chvíli se Klárce skrz oči začaly prodírat slzy při vzpomínce na svou mrtvou kočku a se vzlykotem obejmula Girselnovu paži, čímž si ušpinila pyžamo od jeho krve.
"Tak to by už snad stačilo! Děkuju, že jsi se sem přišla a udělala mi všude puchýře a rozbrečela Klárku a taky ses mi přiznala k tomu, že jsi byla venku za světla jako příšera, ale teď bys už mohla konečně vypadnout!" Procedil mezi tesáky a drapy zasekl do koberce, ze kterého vytrhnul několik chuchvalců bíleho chmýří.

"Dobrá, dobrá, nemusíš se hned rozčilovat... mazlíku!" Otočila se Šáša na pruzině a pronásledovaná Girsellnovým naštvaným syčením vběhla pod postel. Klárka vyběhla také a utírajíc si zvlhlé tváře podlezla pod rám postele, kde najednou nylo o něco víc místa, než si pamatovala a Girselln i se Šašou zmizeli kdesi v nedohlednu a naprostém tichu.
Volajíc jeho jméno se pomaličku plazila dopředu a po chvilce ji bylo jasné, že už nemůže být pod svou postelí. Kobercem pokrytá podlaha ustoupila studené šedé hlíně a všechno se začalo naklápět směrem dolů tak doluho, až po ni Klárka sklouzla a přistála na podlaze z kamenů, co byla skrz na skrz prolezlá mazlavou plísní.
"Girsi? Haló? je tady někdo? Kde to jsem!" zavolala Klárka do jedné z mnoha chodbiček vedoucích všemi směry, ale jedinou odpovědí ji byla její vlastní ozvěna. Při pohledu nahoru viděla spodek nejen své matrace. Tahle křižovatka, silně připomínající vnitřek včelího úlu musela vést i k jiným dětem a do různých míst jejich pokojů. Někde byla krom matrací a starých, zaprášených hraček vidět i pověšená ramínka s oblečením, jinde knížky, nebo zavřená dvířka domu pro panenky. Z jedné z tenkých uliček náhle proklouzla vysoká kreatura s malou lysou hlavou, krátkým tělem a dvěma dlouhýma nohama zakončenýma orlími pařáty, co se za zvuků vzdáleného dětského pláče kroutila jako had do zvuků flétny. Tedy do okamžiku, kdy uviděla Klárku.
"Co ty jsi zač?" zeptala se jí a složila se na zem, aby si ji mohla lépe prohlédnout. "Nemyslím si, že bych tě tu někde viděla předtím..."
"Jsem Klárka! A hledám tu svou příšeru, Girsellna! Někde mi tady zmizel! Nevíš, kde je?" utřela si Klárka poslední slzu a stále pálícíma očka se rozhlížela kolem.
"Girselln? Ono to ještě žije?" vykutálela se z jiné chodbičky další příšera, malá koulička šedých chlupů, ze které se vyloupl nohatý pavouk s vtipně vyhlížejícími čtyřmi páry zlatých očí.
"Ano, Girselln, ty ho znáš?" přikývla Klárka.
"Ano, ano dalo bys se říci, že ho známe, maličká, poslyš, ty jsi nová?" prohlédl si ji pavouk pořádně.
"Já myslím... že asi ano! Ve škole jsem byla v televizi a při zavazování tkaniček jsem měla nehty dlouhé jako pastelka!" pokrčila Klárka rameny a obě nestvůry se rozsemály.
"Ach vy malí, je velmi dobré, že tohle umíš už teď, ale neměla bys tyhle věci dělat před lidmi, ještě by tě prozradili, a teď pojď, půjedem teda najít Girsellna!" pobídla ji ta první příšera a proměnila se na celkem normálně vypadající paní v zářivě žluté sukni s vlasy sepnutými skřipcem a podala překvapené Klárce ruku.

...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 honchkrow honchkrow | Web | 10. října 2016 v 9:57 | Reagovat

Jichuuuuu!!! Další U.y.b.!!!! :33
*sedí ve školní lavici* Další příšerky? ·-· Show me moree!

Mám takové tušení, že ani tvá firma mě nedokope k tomu, abych si už konečně přečetla ostatní ._.

2 List List | Web | 10. října 2016 v 16:33 | Reagovat

Ouweeeeeeeeeee
I like ittttt >.<
Beast likes this storyyy
Ale furt Girsíkovi neodpustila tu kočku...

3 StringlessPuppet StringlessPuppet | E-mail | Web | 10. října 2016 v 19:53 | Reagovat

[1]: yep! That's right!
*zakousne se do vidličky s rizotem* So you wanna see some magic! *face nadšená postižená syslo-veverka*
Mňále, to nevafí, jednou k tomu dojdeš... ale to nakopávaní na objednávku pořad platí! Pokud si pořídíš kartičku, získáš i profackování zvolené osoby zdarma! *rozjíždí si byznys* 8-)

[2]: Agurugů!
And I like oveše! ... just kidding, oveši miluju víc, jak rybízovej džus, ale ďákujuuu!
No jo no, ta kočka... v lednici nebyla, v mikrovlce taky ne, ani na stole, v kredenci byly jen misky na kaši a ve špajzu jsem ji taky neviděla... možná bude schovaná jinde, ale hledala jsem všude, dokonce i ve dřezu! *Stringless, the laziest haunted puppet ever* ⊙u●

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama