Srpen 2017

Podivínští jedné Zrůdnosti 1: Král poutník- part 5

27. srpna 2017 v 18:55 | Beznitka Loutkovská |  Podivínští jedné Zrůdnosti 1
Je to divné, ale docela se těším na podzim a zimu a na to ošklivé zataženo a blátivo... a taky na večery v roláku a dece v miskou oveše. Ne, že by nějaké takové neexistovaly během léta, ale na podzim se na mě lidé přeci jen dívají o trochu míň zaskočeně a neťukají si na čelo!

Představ si...

25. srpna 2017 v 11:13 | Beznitka Loutkovská |  Příběhy bez pokračování
Určitě jste si mohli všimnout, že jsem nejednou dala jako hudební náladonavazovač skladbu Festival of light. Nebudu vám lhát, jsem na ní závislá, je to jedna z těch skladbiček, které můžu poslouchat hodiny a hodiny a nikdy mě nepřestane udivovat.
Takže jsem se na ni pokusila sepsat krátkou povídku, která bude zároveň takovým malým klíčkem k jednomu z větších příběhů, na němž se zatím pracuje.
Doufám, že se bude líbit.

TT- NEobjevujte Ameriku - díl druhý

22. srpna 2017 v 23:02 | Beznitka Loutkovská |  TT
Občas mám pocit, že nezapadám do lidské společnosti.
Jenže proč se snažit do ní zapadnout, když tam, odkud si pro mě přiletí, žádní lidé stejně nebudou?

Podivínští jedné Zrůdnosti 1: Král poutník- part 4

19. srpna 2017 v 22:15 | Beznitka Loutkovská |  Podivínští jedné Zrůdnosti 1
Tak fajn, kdo mi dal do dveří stroj času! Přiznejte se! Moc dobře si pamatuju, že byl červenec! Červenec! Proč je devatenáctého srpna! Žádám vysvětlení!


2417- O den dříve- part 2

17. srpna 2017 v 21:51 | Beznitka Loutkovská |  Rok 2417
Nálada po čtvrtém dni soustředění: Cítím se jako hadrový panáček, kterému někdo utrhnul nohy a pak mu je zase našil.

String a knihkupectví

12. srpna 2017 v 17:59 | Beznitka Loutkovská |  ...Loading...
Většina obyčejných lidí v nákupních centrech obvykle stráví hodiny nakukováním do výloh, nakupováním oblečení, elektroniky, nábytku či doplňků do bytu, znám dokonce i takové, kteří jsou schopni stát a hodinu přemýšlet nad tím, co si objednají za jídlo v jednom ze stánků rychlého občerstvení. Lidé si také obchodní centra, do nichž se chystají na menší 'rodinný výlet' vybírají. Obvykle podle obchodů, které se uvnitř nacházejí, vzdálenosti od jejich bydliště nebo (za což bych nejraději trhala hlavy a plnila je dušeným hráškem) podle přítomnosti dětmi tak opěvovaného pekla s přezdívkou 'Mekáč'. zavrčí

Pak se tu ale najde malá skupinka lidí, mezi něž patřím i já.
Mě jednoduše nezajímá, kde má jaký obchod slevy. Mám troje kalhoty a pár svetrů, asi troje šaty, které na mě zatím nevlají jako pytel od brambor, boty ještě žraločí hlavu nepřipomínají a proč bych si měla kupovat nové věci 'na doma', když doma stejně chodím v pyžamu!
Ani výmluvy stylu: Doma není nic k jídlu. se mnou nehnou.
Je doma hrášek a mrkev?
Nuže dobrá! A co vajíčka?
Máme?! Výborně, oběd vyřešen!
K tomu někde vyhrabeme pytlíček s ovesnou kaší k večeři a pokud budeme mít štěstí, v lednici bude i jogurt a jablko k snídani!
S lidmi jako já dokonce nehne ani ten nejúžasnější telefon či počítač. Kdyby nebylo rodičů, kteří mi nový telefon doslova podstrčili, stále bych se hrdě držela oné staré cihly, co mi přežila pády na nejméně deset různých druhů chodníků a pokaždé přežila jen s otlučenými rohy.
Z pohledu zaměstnanců nákupního centra musíme připomínat zbloudilce, co si někde spletli odbočku a teď se vyjeveně diví, kam se to dostali nebo naprosté chudáky, kteří se jen courají kolem a tiše slintají očima po všech těch věcech, jež si nemůžou dovolit.
Když nad tím tak přemýšlím, mají vlastně pravdu. My těmi uličkami plnými lidí s taškami opravdu bloudíme a hledáme jen jeden jediný malý obchůdek zastrčený v tom nejtemnějším rohu, kam téměř nikdo nechodí a mračíme se na všechny ty krásné věci a tak božsky vonící čerstvé ovocné šťávy, co si ale koupit nemůžeme, protože pak by nám nezbylo dost peněz na naší drogu z papírků. Ze stovek a tisíců malých černobílých papírků, na nichž pokaždé, když je vezmeme do ruky, ožívají naši hrdinové.

Podivínští jedné Zrůdnosti 1: Král poutník- part 3

9. srpna 2017 v 20:51 | Beznitka Loutkovská |  Podivínští jedné Zrůdnosti 1
Jedno soustředění je za mnou a já mám sotva dost síly na to, abych ťukla do klávesnice. Nutno přiznat, že to bylo náročné, zvlášť, když to byly čtyři dny čerpání pouze energie ze slunce a Země (tímto za všechny účastníky děkuji neschopným kuchařům, velmi si Vaší snahy o naší otravu ceníme), ale to vem agrapunče, jsem zpět a konečně můžu začít znovu psát a psychicky se připravovat na druhý týden na sále, který mi začíná v pondělí. Jej!

Jak by to asi vypadalo dnes?

3. srpna 2017 v 19:36 | Beznitka Loutkovská |  Příběhy bez pokračování
Než začneme: Jakpak se Vám líbí nová podoba blogu? Také v ní vidíte makronky?

Teď, když už máme otázku za sebou, můžeme se plně soustředit na dnešní článek. Dnes budu znovu vytvářet jeden ze svých starých článků. Bude to vlastně taková výzva, kde si zjistím, jak jsem se za ten rok a půl psaní posunula a jak se můj styl psaní změnil.

K vybranému článku: Schválně jsem zalistovala až k samotným začátkům blogu LaWahKa-Pow! Mindness, protože když už výzva, tak co nejsložitější. Vybrala jsem tedy první díl prehistorického The Unnamed Story. O postavy a děj jsem se tehdy moc nezajímala, což je jedna z nejhorších chyb, kterých se při psaní můžete dopustit, a tak jsem jednoduše sebrala pár postav, co se mi zrovna 'válely na stole' a hodila je do starého domu. Pokud vám to začíná být něčím povědomé, tak potom ano, trochu jsem se nechala inspirovat Slender's Mansion. obličej se jí kroutí nechutí k sobě samotné

Mám takový pocit, že se během psaní budu nenávidět nejen za to, že jsem vůbec někdy něco takového mohla psát, ale také že jsem si dala takový úkol vůbec dala a ani se nepokusila přestat být líná a vymyslet něco nového nebo konečně dopsat jednu z těch rozdělaných věcí, které mi tu leží a vrství se na sebe.

Každopádně, Beznitčina cringe hodinka může započít!

Blázinec I- XXI.

1. srpna 2017 v 13:33 | Beznitka Loutkovská |  Blázinec I
poslouchá pod postelí, jestli si pro ni nejdou a zuby drápy se drží tupých nůžek

Girselln: Jdeš ke kadeřnici, nebudou ti sekat hlavu!

podívá se na hodiny Půl jedenácté... ještě mám čtyři a půl hodiny! zmizí ve tmě vlastního děsu

Girselln: Divnolidé a další pozemské kreatury, zde prosím máte zřejmě finální díl Blázince... nebo tak nějak. Ale nebojte se, ona Beznitka už přepisuje a tvoří pokračování. Že ano, Beznitko?

pohyby umírajícího pavouka Jsou všude! Jdou si pro mě!

Girselln: pomalu vycouvá z pokoje