TT- Vítejte na Kykyryký! -part 1

12. října 2017 v 21:47 | Beznitka Loutkovská |  TT
TT! Můj ty lumíku, alpako mlhovinová a norníku svatý! Tenhle mišmaš mě navrací zpátky do dob, kdy bylo ještě vše při starém! Tehdy jsme s Wave stále sdílely jeden mozek, tehdy jsem ještě milovala biologii, tehdy jsem byla... vcelku vyrovnaný člověk!
6-18, Sloniles, 18:18, Yuirkar, ju?"Agentko, já nevím, jak bych vám to řekl, ale..." 3-10 se s tvářemi rudými až ke kulatým uším snažil dát dohromady jedinou větu, která by dávala smysl, přičemž sváděl boj s jazykem a rty, co se mu měnily na neživý kus gumy. "Agentko, já myslím, že vás nenávidím!" vyplivnul nakonec zpola zaschlý implantát falešné kůže Láďovi na boty z PET lahví. Okamžitě jím otřásl dusivý záchvat kašle, jak se mu všechny ty stlačené ropné výpary zpod jeho jazyka vydraly do nosu a plic.
"Nápodobně, pane Masoni!" Láďa, hluboce uraržen jeho neomaleným gestem, sklopil svůj Kufřík poslední záchrany: Edice pro vojenské zběhy a raději přešel k dalšímu ve frontě na přikrášlení. "Tolik práce, času a úsilí mě to stálo! A on si to prostě vykašle na písek! Na písek! No je to normální?" nadával zatímco opelichaným štětcem nanesl na Spalovačin obličej první kilo tekutého latexu, aby jí dodad trochu mužnějších tvarů, jaké měly podle agentky mít lidská mláďata z ostrova, nad jehož názvem stále bádala v nejtemnějších částech své duše.
Pro zjednodušenou, navlékla na sebe šaty připomínající suché listy banánovníku, zasekala si do vlasů pár větví s jedovatými bobulemi a usnula pod palmou, kde spala jako zabitá, dokud ji nevzbudil Láďův křik.

Po vyprchání lentilkových účinků celý svět působil nějak divně, šedě a úměle, jako špatně připravené tofu. A ten Jasonův džus, jehož pachuť stále cítila v celém jícnu, jí na chuti do života nepřidal. Překulila se nejprve na záda, kde se ujistila, že ještě nezapadlo slunce a ona tak má spoustu času na konečné přípravy improvizovaného divadýlka, které se se svojí posádkou chystala sehrát a poté na druhý bok, aby měla výhled na pláž, na níž Jolanda s Halinou, Stanlym a lehce poplašeným Chuckem aranžovali falešné chatrče a chýše. Viděla, že všichni čtyři už mají své masky na sobě a musela uznat, že Láďa v tomto směru opravdu ví, co dělá. Všichni působili strhaně, unaveně, podvyživeně a znechuceně, jak by si obyvatelé posledního zemského ostrova před hranicí do vroucích pekel připadat měli.
"Dobrý papuchalku!" zdvihla motající se hlavu, aby si mohla lépe prohlédnou 3-10, který k ní doklusal po nevysoké kamenité skále a usadil se vedle ní, pod jejím provizorním přístřeškem z deštníku a podpěrných klacíků. Už si chtěl položit tvář do dlaní a pravděpodobně něco cenzuryhodného zařvat, ale na poslední chvíli se ohlédl po agentce. Nejspíš si myslel, že teď, když už se z nejhoršího vyspala, bude schopná uvažovat normálně a snad příjde na lepší plán, než jaký byl tento.
"Málem bych tě nepoznala!" přeplazila se k němu agentka a začala ho štípat do tváří a tahat ho na kůži na krku. "Láďa na tobě fantazií nešetřil, vypadáš opravdu příšerně!"
Trochu ji zarazilo, když si 3-10 místo odpovědi připlácl obě dlaně na ústa a zařval do nich podivuhodně kreativně sestavenou řadu nadávek, jež dokázala rozpoznat i přes jeho přidušené mumlání.
"Něco se ti stalo?" nechápala agentka

"Mně? Mně jestli se něco stalo?" zopakoval po ní a nebyl si jistý, jestli se má začít hystericky smát nebo brečet. "Já jsem naprosto v pořádku! Není to jasné? Vždyť tady sedím na hezké pláži, vychutnávám si západ slunce a podílím se na destrukci celé budoucnosti!" zakvičel nepřirozeně vysokým tóném, který spíš zněl jako hodně nepovedená hra na housle.
"Destrukci? Sám jsi mi odkýval, že to světu jen prospěje!" nafoukla agentka tváře. Možná tomu ošklivákovi s kapustou na hlavě dokáže trpět, že ji tahá z poloviny jejích misí, ale rozhodně si tu od něj nenechá vtloukat do hlavy, že její plány a postupy nestojí ani za plesnivou máslovou sušenku!
"A vy jste tančila s baletkami v mrožích kostýmech. Dvakrát! Kdybych vám měl zopakovat vše, co jsem vám během vašeho výletu na ostrov Kykyryký musel odkývat, snad byste i pochopila, že vaše nápady v těchto... slabých chvílích nejsou zrovna nejbystřejší a už vůbec ne světu prospěšné!"
"Jenom mi závidíš!" zkřížila agentka ruce i nohy a upřela pohled na uchychající křoví na kraji šedé skály, které už bylo zpola zapadané zlatým pískem. 3-10 se na okamžik přestal věnovat odtrhávání si svého obličeje.
"Co prosím?"
"Závidíš mi, protože náčelníka vesnice hraju já a ty jsi zlými duchy postižený syn obchodníka, který tě tady vyměnil za nahrádní veslo." agentka listovala v trhacím sešitu, z nějž každou chvíli vytrhla list, napsala na něj pár řádků textu, poté se zastavila uprostřed věty, papír odložila a pokračovala v popisování dalšího papíru. A takto pořád dokola. Nejspíš se před svým 'vypnutím' věnovala právě tomuto, protože kolem ní se válela už pěkná kupka kameny zatížených stránek scénáře, který se jí stále vyvíjel v hlavě.
"Náhradní veslo!" nehty se tentokrát zaryl do umaštěných vlasů. Co by teď dal za pořádnou sprchu! Takovou, kde na něj místo studené vody při špatném pootočení kohoutkem nevyprskne lepkavý sirup. Co by teď dal za svojí Loď 3! "Agentko, posloucháte se vy vůbec někdy?"
"Ty agentky přede mnou to dělaly a umřely... nebudu zbytečně riskovat!" odpověděla mu a podstrčila před něj zmuchlaný list papíru, na němž ještě zasychaly sliny, co na něj naslintala ve spánku. Písmo bylo na mnoha místech rozpité, ale vesměs stále rozluštitelné.
"A tohle je zase na co!" zaskuhral 3-10 a se štěněčím zakňučením se schoulil do klubíčka na písku.
"Nauč se to zahrát pokud možno přesvědčivě. Budeme mít jen jednu šanci odradit je, aby se sbalili vypadli zpátky domů, tak to nezkaž!" podala mu zbývající strany z hromady, v níž nejspíš skladovala jeho repliky a s náručí plnou zbylých papírů se vydala dolů k posádce, jež její radost z geniálního plánu na záchranu Atlantidy a Mayů opětovala.
"Jako by nestačila jenom naše existence," zamumlal si 3-10 pro sebe, když jí věnoval falešný úsměv na rozloučenou a poprvé se podíval na věty ve 'scénáři'. Stačilo prvních pár vět, kde byla až nebezpečně blízko sebe slova jako: mlok, křížala, růžová a třpytky, aby na něj těžce dolehla nepřítomnost doktorky na misi. Ta by určitě agentku dokázala uvést na pravou míru jednou větou...

"Co mi koukáš na kotníky, aby ti nepřistála palačinka mezi oči, ty nádhero!"
Plešákovi trvalo, než se dokázal vzpamatoval. Nejdříve měl za to, že to, co jeho oči posílají do mozku, jsou jen hodně překroucené informace. Že nic z toho, co vidí před sebou, není skutečné. Jenže ono bylo.
Jen uklidil celou Loď, vylovil z van a nádrží mražené ryby a konzervy s tuňákem a konečně se posadil, aby si mohl zaslouženě odpočinout, objevil se mu před očima duch. Hrůzostrašná stvůra, nejhorší příšera ze skříně,..., doktorka na záchranné arše!
"Tef-ro, tirreqirai Stringessaghav, wap-nau gehu zedrau, Aluruta!" vykřikl po ní v rodné Tekitei, aby okamžitě všeho zanechala (plus pár kleteb navíc), a aniž by věděl jak, vyskočil na své zrosolovitělé nohy, po nichž se dobelhal k 'odplouvající' doktorce.
"Když je podlaha láva, musíš si vzít ponorku! Svobodu horníkům! Více daní pro všechny! Pro tebe, pro tebe a i pro tebe!" řvala doktorka do megafonu, zatímco se jednou chůdou odrážela od země a balancující na kolečkovém křesle z agentčina kornoutku se plavila k rampě do nižší paluby.
Plešák ji opravdu chtěl zastavit, ale jeho skálopevné odhodlání zastavily posuvné dveře z bezodrazového neprůstřelného skla, které se mu zavřely přímo před nosem.
Celý polámaný pak už mohl jen přihlížet, jak doktorka na 'zatraceném kostrbatém vodopádu' 'vyplouvá' ven z relativního bezpečí 'Sachridové jeskyně', pryč od 'chlípného kotníky-pozorujícího skřeta'.
...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beast Beast | E-mail | Web | 16. října 2017 v 8:21 | Reagovat

*čte si to uprostřed IVT*
*umírá smíchy*
STRING!
Díky ti za TT! >w<
Hezky jsem se vzpamatovala z nedostatku spánku!

2 Beznitka Loutkovská Beznitka Loutkovská | E-mail | Web | 16. října 2017 v 19:57 | Reagovat

[1]: Beastinka porušuje školní řád!
... ale ja budu hodná a nenahlásím tě!
Ó, ďákování je na mé straně! *ukloní se*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama